logo

Vítejte na serveru věnovaném krajině, která se nalézá západně od Prahy: Brdy, Křivoklátsko a Český kras.

Aktuality na tomto webu:
12. června: Exkurze s Českou královskou botanickou společností na Prameny Klíčavy.
11. června: Moje první dětské setkání s Brdy proběhlo na Kuchyňce. Tady jsem potkal opravdový prales, alespoň v dětských očích. Zkusil jsem tenhle dřívější zážitek seshora zachytit dronem, ale je to nemožné. Kouzlo.....zmizelo.
28. května: V Atom muzeu na Míšově jsem ještě nebyl, takže fotky jsou od Paťase Beebee a J. Švamberka, díky. A za fotky Broumských skal, kde jsem nebyl taky, děkuji Zdeně Bradnové. Za sebe jarní fotky Chynínských buků a Kokšín dronem.
Seznam všech aktualit. (Takový malý brdský blog)

O tomto webu:
Tento web je čistě amatérský počin. Fotografie jsou vlastní, nebo darované. Pro dokreslení někdy uvádím i starší fotografie, například historické pohlednice. Doufám, že autorská práva u těchto starých děl jsou již zaniklá. Co se týká doprovodných textů, jde o koláž publikovaných textů a vlastních názorů. Snažím se uvádět autory původních myšlenek a pokud možno doslovně neopisovat cizí texty. Berte prosím shovívavě především moje příspěvky ke geologii a historii, jde o naprosto laický pohled. Můj cíl je pochopit krajinu.
Chci poděkovat všem externím přispěvovatelům za jejich fotky a texty, rád zveřejním i Vaše díla (fotky, kresby, mapy, schémata, názory, texty). Posílejte na tomas.adam@brdy.info a napište prosím za jakých podmínek chcete materiály publikovat. Svoje fotografické úlovky můžete přidávat i do veřejné fotogalerie.

Vyhledávání:

Top 7 nerozluštěných otázek:
(Léta si s tím lámu hlavu, třeba pomohou ctění čtenáři.)
1. V SOA Praha jsem našel Úmluvu o těžbě kamene na Mníšeckém panství (rok 1870, Skalecký revír, oddělení u Babky) - přitom Babka leží již na území patřícím Rzewnitzím.
2. Getsemanská zahrada - kdo, kdy, proč jí takhle pojmenoval?
3. K čemu se váže křížek v Brdech jižních poblíž chaty Na Burku?
4. A k čemu tenhle křížek poblíž Moricky?
5. A co tenhle obrázek poblíž Týřova?
6. No a poslední svaté místo nad Dobřichovicemi, neprofláknuté do žádných map.
7. Našel by se u někoho na půdě obraz Jaroslava Panušky – Velká skála na Plešivci?
Poslední 3 příspěvky v návštěvní knize:
Slavomír
http://www.peakfinder.org/?lat=49.5595&lng=13.7131&azi=257&zoom=5&ele=677&date=2018-11-07T21:51Z&name=Chynín...
Slavomír
Jedno z dostupných míst širokého dohledu je Kříž u Chynína.V perimetru přibližně 100stupnů můžete shlédnout západní pohraničí ČR.Od Černé hory v levo přes dominanty vrcholů až po D...
standa76
Ahoj Tomáši.

Chválím stránky - trošku to spí, ale … :-)
Prosím tě, nevíš, jak je to daleko s tím pořadem o zaniklých obcích Brd ? Děkuju a měj se fajn. Standa...

Poslední 3 komentáře ke kapitolám:
Jitka Havlíková  ke kapitole Babka
Úžasný kraj mého mládí, inspirace na nostalgické procházky, velmi pěkně zpracované texty a obrázky.
Díky !!!!...
Petr Benda  ke kapitole Karlova Ves
Zdravím, díky za podrobný a poučný popis s pěknými obrázky (hlavně z dronu), nedávno jsem byl na Pleši a návštěvu mohu doporučit těm, kteří ocení klid a relativně panenskou přírodu...
Petr  ke kapitole Brdy - obecná kapitola
Neeee:-)) oprava nikoliv v siluru jak píši níže, , ale v samozřejmě ORDOVIKUu se moře Brd ještě týká - Viz věta v kapitole:
"Po začátku ordoviku proniká do prostoru dne...


Kraj kterému se věnuji (klikací mapa):

Rakovnik Klicava Krivoklat Krakovec Certova skala Tyrov Karlova Ves Skryje Kohoutov Jouglovka Vuznice Nizbor Krusna hora Veliz TocnikVrani skala Zbecno Beroun a Ded Svaty Jan Tetin Srbsko Koukolova horaAmeriky KarlikKarlstejn Koda Konepruske jeskyne Kobyla Bacin Cukrak Hvizdinec Babka Mnisek Stozec Hostomice Voznice Dobris Kuchynka Picin Plesivec Slonovec Konicek Valdek Zajecov Jordan Tok Horovice Tremosna Pribram Laz Praha Tri trubky Strasice Padrt Skorice Tesliny Vysoka Rozmital Hranicni hreben Breznice Nove Mitrovice Hvozdany Marasek Tremsin Hengst TrhonZdar BrezinaRadec Radnice mapa

www.brdy.info © 2002 - 2019     kontakt: tomas.adam[zavináč]brdy.info